Ma 2024. 4. 25, csütörtök, Márk napja van. Holnap Ervin napja lesz.

Személyi jövedelemadója 3,5 %-ával támogassa a radnóti katolikus egyházat

A 2003/571-es adótörvény értelmében minden állampolgár rendelkezhet személyi jövedelemadója 3,5 %-ról, amelyet olyan civil/vallási szervezetnek ajánlhat fel, amelynek tevékenységét támogatni szeretné. Amennyiben nem élnek ezzel a lehetőséggel, ez az összeg az államkasszába kerül.

Köszönjük mindazoknak, akik az elmúlt években éltek azzal a lehetőséggel, hogy személyi jövedelemadójukkal támogatták a radnóti katolikus egyházat. Köszönjük, hogy felajánlásával kifejezi bizalmát a radnóti katolikus egyház iránt!

A személyi jövedelemadója 3,5 %-át a következőképpen ajánlhatja fel a radnóti katolikus egyháznak:

1. Ha az Ön jövedelme csak fizetésből (egy vagy több) származik, akkor a 230-as formanyomtatványt kell kitöltenie. (Megj.: a dokumentum a számítógépre való letöltés után nyitható meg és szerkeszthető)

Amennyiben a formanyomtatvány II. pontjánál nem tudja meghatározni az összeget, hagyja üresen a helyet, az illető összeget kiszámolják az adóhivatalban.

A fent említett 230-as formanyomtatvány előre ki van töltve az alábbi adatokkal:

Denumire entitate non-profit/unitati de cult : PAROHIA ROMANO-CATOLICA IERNUT

Cod de identificare fiscală al entităţii non profit/unitate de cult : 1276617

Cont bancar (IBAN): RO06 RNCB 0189 0159 2383 0001

2. Ha van más forrásokból eredő jövedelme is (pl. szerzői jog, átadott javakból származó, szabad szakmai gyakorlatból eredő jövedelem, stb.), akkor ezt a formanyomtatványt kell kitöltenie innen

3. A dokumentumot juttassa el postai úton ajánlott küldeményként, vagy vigye el személyesen az Adóhivatalba. A nyomtatványokat a területileg illetékes adóhivatalhoz kell eljuttatni: városokban mindenhol van adóhivatal, falvak esetében forduljon tájékoztatásért a polgármesteri hivatalhoz.

A radnóti lakosok a dicsőszentmártoni adóhivatalban adhatják le személyesen a nyomtatványokat.

A felajánlás határideje: 2024. május 25.

További információk:

Radnóti Római Katolikus Plébánia – Parohia Romano-Catolica Iernut